Brandon Allen Jersey  Maryapı İnşaat Projeleri | Blog Maryapı

Instagram

Takip Et !

Mar Yapı İnşaat Projeleri

2019 inşaat projeleri alışılmışın dışına çıkmak zorunda

Son 10 yıldır hızlı bir büyüme ivmesi yakalayan inşaat sektörü yarattığı katma değer ve istihdam olanaklarıyla ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Ulusal ve uluslararası potansiyele sahip sektör aynı zamanda kendine bağlı 200’den fazla alt sektöre de istihdam sağlıyor. Ekonominin lokomotifi inşaat sektöründe 2017 yılında 1 milyon 409 bin 314 konut satılırken, yüzde 8,9, büyüme rakamına ulaşılmıştı. Büyüme rakamları ve satış rakamları bakımından iyi gibi gözükse de, inşat sektörünü kalıpların dışına çıkartarak büyütmek asıl amacımız olmalı.

Uzun vadeli bakacak olursak; sektörde gelecek 15 yılda, 15 milyon konut ihtiyacı söz konusu. Dolayısıyla Türkiye’de GSYH’nin yaklaşık yüzde 8’ini oluşturan inşaat ve gayrimenkul sektörü ekonomik büyümede itici güç olmaya devam edecek. Arz ve talep arasındaki dengesizlikler nedeniyle konut satışlarında kısa vadede durgunluklar yaşansa da, orta ve uzun vadede gayrimenkul Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü olarak önemini koruyacak.

Tabii bu konuda konut üreticileri olarak bizlere de görevler düştüğüne inanıyoruz. Özellikle son yıllarda arz-talep dengesizliğinden kaynaklanan konut stoğunun yarattığı tıkanıklığı aşmak için her şeyden önce planlamanın önemi ortaya çıkıyor. 2018 yılını çoktan yarıladığımız şu günlerde, yavaş yavaş 2019 yılı inşaat projelerinden bahsedilmeye başlandı. Artık hem yatırımcı, hem de oturumcu için doğru ürünü sunmalıyız. Yatırımcı ve oturumcuyu da aynı noktada buluşturmak için konut projelerinde farklı yollar denemeliyiz. Doğru lokasyona doğru yatırımı yapmalıyız. Hedef kitlesinden tutun, ulaşım ağları, kira bedellerine kadar küçük gibi görünen tüm detaylar düşünülmeli. Yapılan projeler sadece o günün ihtiyacını karşılamamalı. Bir yapının ömrünün 50 yılı aştığını düşünürsek, bu projeler yıllar geçse de hem tasarımı, hem kullanımı ile yeni bir ihtiyaç doğurmamalı. Yani günümüzün değil, geleceğin binalarını hayata geçirmeliyiz. Dolayısıyla konut üreticilerinin gelecek projeksiyonlarını, yani 2019 yılı inşaat projelerini bu iddia ile kurgulamalarında yarar olduğunu düşünüyoruz.

Üretilen projeler bir bütün olarak birbirini tamamlamalı, standart ve kalite yönetmeliklerine uygunluğunun yanı sıra kullanılan malzemelerin çevreye duyarlılığı, sağlık açısından zararının olmaması önemli. En olmazsa olmazı ise projenizin bir bölgenin ya da şehrin simgesine dönüşmesini sağlayacak adımları atmanız gerekiyor. Bunun için de tasarımda ve yapımda dünyaca ünlü markalar ile işbirliği yapmak projeye artı bir değer katıyor. Yani konut inşaatı sadece eski binayı yıkıp, yenisini yapmak demek değil. Gerek mimarisi, gerek sosyal alanları ile tüketicilerin beklentilerine uygun ve yaşam kalitelerini artıracak inşaat projelerinin üretilmesine özen gösterilmeli.

Türkiye genelinde yaklaşık 7 milyon binanın yenilenme ihtiyacını göz önünde bulundurduğumuzda elimizde büyük bir fırsat var. 2019 yılında inşasına başlanacak projeler ve yatırımcı firmalar bu fırsatı iyi değerlendirmeli. Çünkü artık tüketici daha bilinçli, yatırım kararı vermeden önce mutlaka diğer projeler ile karşılaştırarak tercihini netleştiriyor. 2019 yılı inşaat sektöründe de tüketicilerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayan markalar rekabette bir adım öne çıkacak.

Mar Yapı olarak bizler de kuruluşumuzdan bugüne kadar gayrimenkulde, arz ve talep dengesini gözeterek konut projeleri üretmeye özen gösterdik. 2019 yılı inşaat projelerinde de aynı iddiamızı sürdüreceğiz. Örneğin Basın Ekspres Yolu’nda hayata geçirdiği projelerimizle bölgeyi cazibe merkezlerinden biri haline getirdik. Basın Ekspres yolunun potansiyelini fark ederek yatırım yapmaya başlayan ilk marka olduk. Vizyoner ve ileriyi görebilme yeteneğimizle doğru lokasyonla doğru yatırımı buluşturuyoruz. Ulusal ve uluslararası birçok marka ile geliştirdiğimiz projeler ile yeni yatırım modelleri üreterek ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyoruz.

 

Mar Yapı’nın 2019 yılı projeleri

Yeniliklerin ve tasarımın öncüsü olarak son gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Örneğin;  2019 yılı konut projelerimiz arasında G Beyond, G HUB ve G Slim yer alıyor. Merkezi lokasyonu ile E-5’in yanı başında yükselen G HUB, Arel ve Aydın Üniversitesi’ne yürüme mesafesinde. G HUB, konumu ve sosyal donatıları ile eşsiz bir akademik rezidans deneyimi sunuyor. Aynı şekilde Bodrum Yalıkavak’ta G Beyond projesine imza atıyoruz. 10 adet özel villadan oluşan G Beyond, bölgenin coğrafi özelliklerine uygun tasarımıyla denizi ve yeşili doyasıya yaşatmak için tasarlandı. 2019 yılında hayata geçireceğimiz G Slim projesi ise 45.400 metrekarelik alanda 321 rezidans ve 28 ticari üniteden oluşuyor. Metro hatlarına direkt bağlantılı projede 1+1 ve 2+1 daireler yer alıyor.

 

Özetle; Mar Yapı olarak gayrimenkulde her zaman ihtiyaca uygun konut üretimini hedefledik. İnşaat sektörünün sürdürülebilir büyümesi için de talebi karşılayan konut projelerinin üretilmesi çok önemli.  2019 yılında inşaatına başlanacak projelerde, üreticilerin bu gerçeği göz ardı etmeyeceğini düşünüyoruz.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yorum Yok

    Yorum Bırakın

    Jessie Bates III Womens Jersey